§ 1.
[Definicje]
Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
1) Regulaminie – należy przez to rozumieć niniejszy regulamin, dostępny pod adresem: https://dtkancelaria.pl/regulamin-sklepu/.
2) Sklepie internetowym – należy przez ro rozumieć sklep internetowy dostępny pod adresem: www.dtkancelaria.pl/sklep.
3) Formularzu zamówienia – należy przez to rozumieć usługę elektroniczną, interaktywny formularz dostępny w Sklepie Internetowym umożliwiający złożenie zamówienia, w szczególności poprzez dodanie produktów do elektronicznego koszyka oraz określenie warunków Umowy sprzedaży, w tym sposobu dostawy i płatności.
4) Kliencie lub Kupującym – należy przez to rozumieć osobę fizyczną posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającej osobowości prawnej, która dokonała lub zamierza dokonać zakupu w Sklepie internetowym. Klientem jest osoba fizyczna oraz przedsiębiorca.
5) Produktach – należy przez to rozumieć treści cyfrowe (pliki elektroniczne) oferowane w Sklepie internetowym, zawierające treści tekstowe oraz audio lub video będące utworami w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., w tym e-booki, nagrania audio lub video, wzory pism i umów oraz inne pliki do druku.
6) Sprzedawcy lub Kancelarii – należy przez to rozumieć Dominikę Trojan prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka Adwokat Dominika Trojan z siedzibą w Juszkowie (83-000), przy ul. Raduńskiej 9E/21B, posiadającą NIP: 9571037202, adres poczty elektronicznej: biuro@dtkancelaria.pl, numer telefonu: 668-660-686.
7) Umowie sprzedaży – należy przez to rozumieć umowę sprzedaży Produktu zawieraną albo zawartą między Klientem, a Sprzedawcą za pośrednictwem Sklepu Internetowego.
8) Ustawie o prawach konsumenta – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
9) Zamówieniu – należy przez to rozumieć oświadczenie woli Klienta składane za pomocą Formularza Zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy Sprzedaży Produktu ze Sprzedawcą.
10) Polityce prywatności – należy przez to rozumieć politykę prywatności dostępnej pod adresem: https://dtkancelaria.pl/polityka-prywatnosci/.
11) Stronie internetowej – należy przez to rozumieć stronę internetową znajdującą się pod adresem: www.dtkancelaria.pl.
§ 2.
[Postanowienia wstępne]
§ 3.
[Warunki korzystania ze Sklepu internetowego]
§ 4.
[Zamówienia i płatności]
§ 5.
[Licencja]
1) wielokrotnego pobrania Produktu i jego zapisu techniką cyfrową w pamięci urządzenia,
2) przechowywania Produktu techniką cyfrową,
3) wydrukowania Produktu celem korzystania z niego przez Kupującego na jego własny użytek.
5. Klient nie może:
1) rozpowszechniać i wprowadzać do obrotu Produktów lub jego opracować w części i w całości, w celu zarobkowym jak i niezarobkowym, w szczególności poprzez jego wydrukowanie, kopiowanie lub przepisanie, z zastrzeżeniem ust. 6 poniżej,
2) użyczenia lub najmu Produktów lub ich kopii,
3) udostępnienia Produktów w całości lub ich części.
6. W przypadku zakupu Produktu w postaci wzoru umów lub wzoru innych pism, Kupujący może edytować i wprowadzać zmiany w Produkcie we własnej sprawie.
7. W przypadku powzięcia przez Sprzedawcę wiadomości o działaniach Klienta lub osób trzecich naruszających prawa autorskie do Prodkutków, Sprzedawca może dochodzić naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych.
8. Licencja zostaje udzielona Kupującemu na czas nieoznaczony.
§ 6.
[Reklamacje]
§ 7.
[Prawo do odstąpienia od umowy]
1) o świadczenie usług, za które Kupujący jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą Klienta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości,
2) przedmiotem świadczenia jest towar nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji Klienta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (tzw. towar na zamówienie);
3) przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
4) przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
5) przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
6) przedmiotem świadczenia jest dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
7) przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi Sprzedawca nie ma kontroli;
8) cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
9) zawarcie nastąpiło drodze aukcji publicznej;
10) przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,
11) o świadczenie usług, za które Klient jest zobowiązany do zapłaty ceny w przypadku, których Klient wyraźnie zażądał od Sprzedawcy aby przyjechał do niego w celu dokonania naprawy, a usługa została już w pełni wykonana za wyraźną i uprzednią zgodą Klienta.
4. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu w związku z korzystaniem z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności Produktu.
5. W przypadku odstąpienia od umowy o dostarczanie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej, Klient powstrzymuje się od korzystania z tej treści cyfrowej lub usługi cyfrowej i udostępniania ich osobom trzecim.
§ 8.
[Pozasądowe sposoby rozpatrywania sporów i dochodzenie roszczeń]
1) zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy,
2) zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Użytkownikiem a Sprzedawcą,
3) skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.
3. Szczegółowych informacji dotyczących pozasądowych sposobów rozpatrywania sporów i dochodzenia roszczeń Kupujący może szukać na stronie internetowej pod adresem: http://www.uokik.gov.pl.
4. Konsument może także skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr Platforma ta służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami w sposób dążący do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu, który dotyczy zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§ 9.
[Dane osobowe i pliki Cookies]
§ 10.
[Postanowienia końcowe]
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
_________________* (miejscowość, data)
Nadawca: _________________________* (imię i nazwisko, adres Kupującego)
Adresat: Kancelaria Adwokacka Adwokat Dominika Trojan, ul. Raduńska 9E/21B, 83 – 000 Juszkowo, e-mail: biuro@dtkancelaria.pl, nr kontaktowy: 668 660 686
Ja niżej podpisana/y ______________* niniejszym odstępuję od umowy z dnia ______________* dotyczącej/polegającej na _________________________* .
Podpis ________________* (w wersji papierowej)
Data: _________________*
* wolne pola uzupełnić